הפרעות קשב וריכוז, היפראקטיביות ובעיות רגשיות

טיפול וריפוי טבעי למגוון בעיות וקשיים של ילדים

ניתן וכדאי לטפל בלקויות למידה ובעיות רגשיות בצורה טבעית שבאמת עובדת, כך שהילד ירפא באמת. אם גם אתם מעוניינים לאפשר לילדכם טיפול טבעי על מנת שיוכל להתמודד עם המסגרות שניצבות לפניו בחייו, המשיכו לקרוא..
אחשוף טכניקות טיפוליות ואשתף בחוויות עם מטופלים צעירים ומתוקים שעשו שינוי משמעותי בחייהם. הם מסוגלים להתמודד כיום עם המסגרת ודרישותיה ולתעל את הלקויות שהוגדרו בהם להצלחה.
שיטת סגול שייסדתי בנויה מהמילים סגולה, סתגלתנות ומסוגלות. באמצעות טיפול מקצועי ומהלכים אנטנסיבים של ההורים שקשורים לתזונה ושיפור איכות החיים בבית ניתן לאפשר ריפוי הנובע משינוי פנימי ללא תופעות לוואי.
במהלך הטיפול, אני מלמדת ומנחה כיצד ניתן לתעל היפראקטיביות להשגת יעדים והצלחה בחייהם של הילדים ובהמשך גם בחייהם הבוגרים. מידע כזה שום מורה אינו מלמד אותם כיוון שלרוב המורים וכבודם במקומם!! אינם מודעים לו ומכירים אותו.
למעשה, חברי

המוצלחים ביותר שהם אנשי העסקים העוסקים במספר תחומים (בנקאות, נדל"ן, חיי משפחה ענפים ומינוף עסקיהם) הוגדרו כילדים היפראקטיבים. הם אינם זקוקים לשנת צהריים ויכולים לנהל מספר משימות במקביל. יש להם יתרון עצום על שאר מכרי. בנוסף הם לרוב רגישים מאד: יודעים לזהות היזדמנויות ועל מי לסמוך. חשוב להסביר לילדים כי הרגישות היא מתנה נהדרת, המהווה יתרון עצום וללמדם כיצד לא להפוך אותה לרגשנות.
בבואי לטפל בילד עם לקויות למידה, חשוב קודם כל לשלול ולנטרל גורמים מפריעים. ילד הסובל משמיעה לקויה עשוי לדבר מאד בקול רם ולהפריע לסובבים אותו, הוא מפתח פערים בלמידה כי אינו שומע הכל ואז קשה לו להשלים, הוא יכול לשאול הרבה שאלות ברורות מעליהן שהמורה חושבת כי הוא סתם מחפש תשומת לב ולכן עלול להיות מאובחן כהיפראקטיבי למרות שפשוט יש לו בעיה פיזית באוזניים. לכן חשוב לשלול כל גורם מפריע. כך גם לגבי ראייה לקויה, או כל חוש אחר.
האבחון בטיפול נעשה באמצעות ביואנרגיה ואבחון רפלקסולוגי הוליסטי לפי כף הרגל. גם התאמת תמציות של פרחי באך (5 תמציות מתוך ה38 הקיימות, שמעלות ביותר את המטופל אנרגטית . נבחרות באמצעות ביואנרגיה או באמצעות בחירה ספונטנית של הילד שתת המודע שלו פתוח ויודע בדיוק במה עליו לטפל כעת) עוזרת לאבחן במה עלינו לטפל וממה באמת הילד סובל.
האבחון הינו שלב מכריע וחשוב בטיפול כיוון שלעיתים אין כלל בעיה אצל הילד ויש לשפר בבית הרגלי תזונה (הפחתת סוכרים, ממתקים או פחמימות, הקפדה על זמני ארוחות קבועים, אכילה מסודרת בישיבה ליד שולחן ולא מול הטלויזיה, התאמת תזונה לפי סוג דם כך שתתאים לילד בצורה מקסימאלית, מזון בריא, אוכל מבושל וטרי וריבוי ירקות, מינראלים וויטמינים), סדר יום (אורח חייהם של ההורים בבית בכלל ומציאת זמן איכות עם הילדים בפרט).
על הטלוויזיה – הפחתה משמעותית של שעות צפייה בטלויזיה חשובה. אם חייבים (הורה עסוק וזה בסדר או תוכנית חינוכית במיוחד..), אז פחות בשעות הבוקר המוקדמות והערב המאוחרות. בשעות אלו, הילד פשוט נישאב אנרגטית ולא באמת "נירגע מול המסך". לא מתאפשר לו לפרוק את חוויות היום הוא רק מגורה יותר ואין לו איך ומתי להוציא את העודפים הללו. כמו כן, בקירבה לשעות השינה המודע והתת מודע הכי קרובים. אגב, אז הכי כדאי גם לקחת את התמציות של פרחי הבאך כי ישנה הכי הרבה השפעה ולטלוויזיה אין מקום בשעות חשובות אלו. כאשר אנו חולמים למשל אנו נמצאים ממש בתוך החלום וזוהי המציאות שלנו באותו רגע נתון התת מודע מתעורר לחיים ונהיה מודע לחלוטין. לכן חשוב בשעות הקרובות לשינה: לפניה ואחריה להקדיש למודע זמן איכות כי הוא קרוב מאד לתת מודע ועליו להיות נקי וטהור עד כמה שניתן. בקיצור: בלי טלויזיה.. תחליפים: זמן איכות עם הילדים.
הורים שחייבים לתקתק את הבוקר בגלל קריירה או כל סיבה אחרת וחייבים לשים את הילדים מול הטלויזיה יכולים פשוט להעלות למודעות שלהם שזה המצב ואין מה לעשות כרגע וזה בסדר למרות שלכל דבר השלכות. אבל לפחות לדעת …כמו שכשקונים סוכריות צבעוניות עם צבעי מאכל לעוגת יומולדת זה באמת מקסים ונהדר ואף משמח מאד את הילד אולם יש לקחת בחשבון ולו למאית השניה של המחשבה שיש שם המון צבעי מאכל וחומרים גרועים שמזיקים מאד. וזה עדיין בסדר מידי פעם אם חייבים, אבל לא לפעול מתוך בורות אלא באמת לדעת.
זרעי פטרוזיליה: לפי הביואנרגיה ניתן לשים זרעי פטרוזיליה בשקיק בד ולהניח באיזורים ששואבים אנרגיה כגון הטלויזיה או המחשב. לזרעים אלו סגולות של פיזור האנרגיה וזה מאד מומלץ לפיזור השאיבה האנרגטית שמכשירים אלו מייצרים הן למבוגרים והן ולילדים. ניתן לרכוש שקיקים כאלו אצלי או להכין לבד. אצלי בבית שקיקים כאלו מפוזרים ב"איזורים הבעייתיים".
תוכניות שמפתחות את הילד: נכון! אני לא פנאטית מוחלטת ואנטי טלויזיה יש תוכניות חינוכיות מעולות אני מניחה. אין תחליף לתשומת לב של הורה וחשוב להכיר בעובדה שבין הגילאים 0-9 מתפתחת היצירתיות של הילד וטלויזיה ממש לא תורמת לזה (גם תוכניות יצירתיות.. בדיוק כפי שעדיף להתעמל ולא לראות כדורגל…!!).
ההורה כמרפא: אפשר ללכת למטפל מוסמך או להפוך למרפאים של ילדנו. אני ממליצה לכל הורה לעבור קורס ברייקי או קורס באנרגיה ולהזרים אנרגיה מרפאה וטהורה לילדים כשהם הולכים לישון, בעת מחלה או בכל הזדמנות. זה ניפלא, תורם רבות והתוצאות בולטות בשטח וניתנות לזיהוי בקלות ובמהירות.

דימיון מודרך: ללמד את הילד כיצד לנקות אנרגיות שליליות (כאשר המורה צועקת או הילדים האחרים חסרי סבלנות). ללמד את הילד, שמאד מאד רגיש בדרך כלל, כיצד לעטוף עצמו בהגנות כדי שלא כל הערה תיגע בו ותשפיע עליו. ללמד את הילד כיצד לזמן לחייו, לחדרו, ליקרים לו שסביבו, מלאכים שומרים ומרפאים שעוזרים מאד בחיים ולדעת כיצד ניתן לבקש מהם מישאלות. באמצעות דימיון מודרך ניתן גם לחזק את מערכת החיסון, להלחם במחלות ולמצוא מקום שקט ונקי מדאגות שניתן לשהות בו מידי יום ולהרגע.

איזון אנרגטי: יש לנו בגוף מרכזים אנרגטיים, הנקראים צ'אקרות (הבטחתי לעצמי לא להכניס את המילה הזו במאמר.. אך המאמר הזה לוקח אותי לשם..). באמצעות שימוש במטוטלת, רפלקסולוגיה או כל טיפול אנרגטי אחר ניתן וחשוב לאזן מרכזים אנרגטיים אלו ובכך לשמור על הילד מאוזן ויציב גם כשהוא ניתקל בקשיים. כך ניתן להפוך קושי לתועלת כי לא פועלים מתוך רגש בכלל ושלילי בפרט כגון: פחד, הידוע ומוכר לכולנו. ילדים בדרך כלל רגישים מאד וילדים המאובחנים כהיפראקטיבים או בעלי הפרעות קשב וריכוז הם רגישים במיוחד. באמצעות שיטות טבעיות לאיזון נפשי וריגשי אנו שומרים על הילד רגיש אך לא רגשני!!!! כפי שהזכרתי קודם לכן במאמר. במהלך הטיפול אני מלמדת את הילד שרגישות זו תכונה ניפלאה שלא כדאי לו לסגור ולבנות חומות של הגנות סביבה – אנשים רגישים מזהים הזדמנויות, הם חווים את החיים עד הסוף ללא הדחקות, הכל נוגע בהם, יש קטעים קשים אך יש גם רגעים ניפלאים במיוחד וניתן ממש להתרגש משקיעה מהממת או ממחווה נאה. אנשים רגישים יודעים לבחור מי חבר טוב שלהם, למי להאמין, על מי לסמוך, עם מי כדאי לעשות עסקים וממי להתרחק. וכך גם ילדים. זה מאפשר להם יתרון אדיר על פני אנשים או ילדים רגילים בחברה ומאפשר הצלחה ומצוינות בתחומים רבים.

לסיכום, אני באמת מאמינה ויודעת שעם הרבה תשומת לב ואהבה ניתן לעבור שינוי מהותי שכולל שינוי דפוסי התנהגות. תפקידנו כהורים להזרים אהבה ללא תנאי, להקפיד על גבולות ברורים ולאפשר לילדנו למצוא ולהגשים את ייעודם.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>