צלוליט ואכילת מתוקים

 

שני חוקים בסיסיים לאכילת מתוקים

 עוגת יום הולדתחוק ראשון לאכילת מתוקים – ללא גירויים נוספים

 עוגת יום הולדתחוק שני לאכילת מתוקים – ללא רגשות אשם.

חוק ראשון לאכילת מתוקים – ללא גירויים נוספים: אם בא לכן (וגם לכם..) משהו מתוק: שבו בנחת, כבו את הטלוויזיה, האינטרנט, אל תוציאו שיחות או תקבלו פשוט שבו בנחת ותאכלו לאט. התענגו על כל ביס. הרגישו את המתוק נכנס לכם לגוף וגורם לכן הרגשה מתוקה ונפלאה. פשוט כך. התרכזנה בטעם הנפלא ולא בשום דבר אחר.

בדרך זו תצלחנה לאכול חתיכה אחת של עוגה טובה והכול יהיה במידה נאה ונעימה. לא תתבלבלנה כמה חתיכות כבר הכנסתן וכמה רע זה – התרכזו בטעם הנפלא. כל גירוי אחר אינו שווה שיהרוס לכן את הרגע שהקדשתן לו את כל כולכן.

חוק שני לאכילת מתוקים – ללא רגשות אשם. בדף על צלוליט אני מסבירה על הקשר בין הצלוליט והיחס שלנו לנשיות שלנו, לדרך בה אנו תופסות זוגיות ואת עצמנו בתוכה. במידה ונאכל מתוק ואז נלקה את עצמנו על כך הצלוליט רק יגדל ויתפרץ. מניסיוני, ראיתי נשים רבות מלאות ושלמות עם עצמן ללא צלוליט כלל ואחרות רזות מאד עם הרבה צלוליט. הכוונה לעור הגלי, דמוי ה"קוטג'", שמתרכז באזורים המועדים לפורענות כגון הירכיים והישבן.

לכן מותר כדאי וצריך לאכול משהו קטן ומתוק אם בא לכן, בתנאי שלא תעשו לעצמכן רע בעקבות האכילה. אם האכילה מאוזנת וממקום יציב – תבורכנה והיא בהחלט באה לטובה. היו שלמות ומאושרות עם החלטתכן. בנוסף מה שאנו מכניסים לגוף, זה מה שמזין אותנו: חשוב לאכול ללא רגשות אשם כי רגשות אשם מורידים את הערך התזונתי של המזוןסמיילי

לאיציק

בהמשך, ניתן ל"לתפוס את עצמכן על חם", שנייה לפני הרצון העז למתוק ולחשוב מה הביא אותנו לרצון הזה. האם משהו אינו שלם? האם הרגשתנו טובה ומאוזנת או שאנו שרויות בעצב/ בדידות/ פחד או חשש? אם תצליחי להפיג אצת ההרגשה הלא נעימה ללא צורך במתוק כפיצוי על כך – הגדלת לעשות והעלאת את רמת המודעות שלך. לא תמיד המודעות מנהלת אותנו כהלכה ומותר מידי פעם להתענג על חטיף או עוגה , יש לשים לב רק מתי זה קורה. רבות צורכות מתוקים לקראת אחרי הצהריים והערב כי אז ההרגשה הכללית הרבה פעמים מעט מדוכדכת, לפני השקיעה. שימי לב האם זה קורה גם לך ואז תוכלי להקדים ולעשות בשעה זו: לשים מוסיקה נעימה, לחלוט כוס תה מרגיע ולאזן את עצמך בנעימים.

שוקולד

רבות צורכות שוקולד בשעות היום המאוחרות. מלבד הסוכרים שיש בשוקולד וניתן למצוא גם מחקרים על השוקולד כנוגד דיכאון, הוא מכיל קפאין. שימי לב האם הצורך במתוק נובע מעייפות כרונית או רגעית, עקב יום עמוס או מטלות רבות שלקחת על עצמך, בחני את עצמך כמה כוסות קפה את שותה ביום אם בכלל? ושני את אורח החיים כך שיתאים לסביבה הלוחצת לעיתים בעולם המערבי בו אנו חיים.

ישנם מאכלים מתוקים וטעימים שהם גם מזינים יותר ממאכלים אחרים – פירות יבשים אורגניים, חלבה, תה ממותק עדיפים על שוקולד או עוגות קנויות. תמיד לדעתי ישנה עדיפות למזון שאנו או יקירנו הכינו עבורנו, על פני מזון קנוי או מעובד. שוקולד בדרך כלל אינו מוכן בבית – אפילו אם הוא שוקולד איכותי הוא לא נעשה באהבה במטבחנו עבור יקירנו.

היי שלמה, שמחה ומאושרת. שלווה
אשמח ללוות אותך את הדרך
הדס ריפוי טבעי

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>