רפלקסולוגיה וטיפול בהריון

התייחסות לאישה בהריון:

התייחסות אישה בהריון, במהלך טיפול רפלקסולוגי (וטיפול הוליסטי בכלל) כוללת את הידיעה שהמטופלת חווה מצבים שונים ומגוונים, בפרק זמן קצר. כל יום, מתעוררות תופעות חדשות שעל המטופלת ההרה לתת את הדעת אליהן ולהתרגל לזרום עמן. האיזון ההורמונאלי של אישה בהריון, מופר ונמצא כל הזמן במצב של איזון מחדש. ישנם שינויים רבים ובין היתר: תזוזה בעצמות האגן, עלייה בקצב הלב וכו'.. למטפל, יש השפעה רבה בתקופה זו, כיוון שישנם שינויים רבים בלאו הכי והמטופלת יכולה לשחרר הרגלים, מחלות או בעיות כרוניות ולשנות דפוסים הרסניים או מעיקים. אני בהחלט בעד טיפולים גם בשליש הראשון, כיוון שלדעתי הטיפול מסייע הן לאם והן לעובר. הטיפול, מביא הרבה שקט ואיזון הכרחיים ויכול להקל ולהועיל, באם הוא מבוצע ע"י מטפל מוסמך ובעל ניסיון בתחום. בכל שלב בהריון יש לטפל באופן שונה וספציפי למטופלת , תוך התייחסות אליה כמכלול שלם של גוף, נפש, רוח, מחשבה ורגש, תוך התייחסות להיותה בהריון.

מנוחה

בתקופה זו, של ההיריון, על האישה, לפנות מקום וזמן לעצמה ולעובר – ולמצוא מנוחה. נשים רבות עסוקות מאד ואינן מוצאות מנוחה. ההיריון, מאפשר להן, באם הן לא נלחמות בכך, ליצור שינוי, לקבל את עצמן, להגדיר עצמן כנשים ולא רק ככותרת בהתאם לעיסוקן – וזו מתנה נפלאה למי שלא עשתה זאת, קודם כניסתה להריון. בהתחלה, קיימת עייפות רבה. הגוף כולו מגויס להכלת העובר ועל העובר לבחור בחיים. על המטופלת לאפשר לעצמה מקום, ואחת הדרכים לכך, היא באמצעות קביעת טיפול ואפשרות למנוחה. זה כבר צעד אדיר ומשמעותי, שחשוב לכבד אותו. בכך למעשה, אומרת המטופלת: יש לי זמן לעצמי, יש לי מקום למנוחה ולפנאי איכותי, אני מפנה לעצמי זמן ומקדישה עבור עצמי. למטופלת, זמן מנוחה, יעזור לעבור את ההיריון בשקט ובזרימה עם כל השינויים המתרחשים.

שלושה שלישים בתקופת ההיריון

את תקופת ההיריון, נהוג לחלק לשלושה שלישים ובכל אחד מהם ניתן וחשוב לטפל באופן שונה, בהתאם למה שעובר על המטופלת באותו שלב. למשל, בתחילת ההיריון, קיימת עייפות רבה. על המטפל, להכיל את כל השינויים שעוברים על המטופלת, לחזק אותה ולהכיל אותה, תוך מתן הרגשת יציבות וביטחון, ע"מ שזו תוכל באמת להרפות ולהתמסר במהלך הטיפול. בסופו של ההיריון, ניתן להתחיל בהכנה של הגוף והיולדת ללידה. שלב זה חשוב מאוד, הטיפול במגע, מאפשר הקלה רבה על כל הסימפטומים ונותן הרגשת ביטחון לגוף שהוא יודע ללדת וניתן לסמוך עליו. המגע מקל על הכאבים בהמשך, בשעת הצירים. המטופלת, מקבלת את הגוף שלה, על שינוייו הרבים, בכל אחד משלושת השלישים בתקופת ההיריון, לומדת לאהוב אותו ולהתייחס אליו בכבוד ובשמחה, מה שיקל עליה בהמשך הדרך. גם בשלב זה, אישה , המפרגנת לעמה זמן איכות עם עצמה בטיפול, תדע בהמשך להעניק לעצמה רגעים של שקט. אישה שמקדישה לעצמה ומשקיעה בעצמה במהלך שלושת השלישים של ההיריון, תימצא את השקט בהמשך להרגיע תינוק בוכה, לקבל אותו ולהכילו. אישה שמוצאת זמן לעצמה, בשלושת השלישים של ההיריון, תדע להכיל את בן זוגה ולעזור לו להגדיר את תפקידו במשפחה.

חשוב וכדאי, על מנת לאפשר לנו ולסובבים אותנו לחיות באיזון ובנחת, לדעת להתנהל מול הדינאמיקה בחיינו ולא לאפשר לעליות ומורדות הורמונאליים, להשפיע על חיינו, באופן קיצוני כל כך ולתת להם לנהל אותנו. "מותר האדם מן הבהמה". אנחנו לא חיות ויודעות לשלוט בכל מה שתוקף אותנו.

נועד לספק אינפורמציה בלבד ואינו בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה.

אשמח ללוות אותך בדרך. התקשרי 3056509 – 052, הדס.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>