נשיות ורפלקסולוגיה

מחזור האישה בראייה רפלקסולוגית

 

מחזור האישה בראייה רפלקסולוגית מאפיין את האישה במחזור החודשי שלה ולהתאים לה את אופי הטיפול הנכון ביותר, בכל חלק של החודש. החשיבות בהכרת מחזור האישה בראייה רפלקסולוגית היא בראש ובראשונה לנשים, המעוניינות להכיר את התחום המעניין הזה מקרוב ולהעשיר את ידיעותיהן בתחום. העשרת הידע בנושא, עשויה לסייע לנו, לדרבן עצמנו להקדיש ולמצוא מקום לעצמנו: לקבוע טיפול, לפרגן וליהנות. ככל שאנו יודעות יותר, רף הפחד וסף החרדה מצטמצמים וידע ממלא את המקום השחור, של חוסר הידיעה. בהריון, נשים רבות מפחדות לפגוע בעצמן או בעוברן ולכן חשוב לקרוא וללמוד את הנושא, על מנת להצליח להיעזר וליהנות מטיפולים הוליסטים ולא לפחד מהם. בהמשך, אסביר את כל אחד מהשלבים  במחזור האישה בראייה רפלקסולוגית, במחזור הפוריות שלה וכיצד לטפל ספציפית בכל שלב. אתן גם מספר מילים, עבור זוגות עם בעיות פוריות. לצערי, תחום זה, הפך נפוץ מאד בשנים האחרונות ורפלקסולוגיה, מניסיוני, יכולה לסייע ולהקל מאד על התהליך, שעוברים הזוגות ולאפשר תמיכה והגדלת סיכויי ההצלחה של הרפואה המערבית, כפי שהיא מטפלת בנושא. מחזור האישה בראייה רפלקסולוגית מיועד לכל מי שמטפלים בנשים ומעוניינים להעשיר את שיטת טיפולם. באהבה.

DSC00013

מחזור האישה, מורכב מוסת, ביוץ והתקופות ביניהם (התקופה שבין הוסת לביוץ והתקופה שהבין הביוץ לווסת, או הריון). פעמים רבות, קיים בלבול בין המילה "מחזור" ו"וסת". כאשר אני מדברת על מחזור, הכוונה לכל המעגל של האישה, הכולל וסת וביוץ. יתכן שישמע לכם/ן מוזר לקרוא מאמר, שהמילה וסת מופיעה בו כ"כ הרבה פעמים ולא המילה מחזור. אולם, זו לא מילה גסה, זו לא מילה קשה וזה הזמן להתחיל, בכל מיקרה, לשחרר את כל המטענים השליליים, שמילה זו ותקופה זו של המחזור נושאים בחובה. כמו כן, אסביר בכתבה זו, על הטיפול הרפלקסולוגי, לאישה הרה. האישה, דינאמית בהתאם לתקופה בה היא נמצאת, משדרת תשדורות שונות, המערכת ההורמונאלית שלה מגיבה אחרת ולכן יש לתת לכך מענה בטיפול הרפלקסולוגי ועל כך ארחיב מיד. נשים רבות, חשות לפני קבלת הוסת, תסמונת קדם וסטית (P.M.S.), המלווה בחוסר נוחות, עצבנות, חוסר שקט ומנוחה וכך מזהות שהיא מתקרבת. רבות יודעות לזהות תופעות אלו, פחות יודעות להצביע, מתי הן מבייצות. באמצעות העלאת המודעות ושימת לב לגופנו, נפשנו ומצב הרוח, נוכל להרגיש בביוץ, לחוות הריון בכיף ולעבור את הוסת ללא מלחמות ומשברים. מטרתי, שהמטופלת תחייה בשלום עם גופה ומצבה בחודש. נכון, שהירח משפיע על גאות ושפל וכן על מצבי רוח, נכון שבעת וסת מקובל שהאישה "קשה" ונכון שלאישה הרה, הרבה תופעות שונות ומוזרות, שהיא צריכה להתמודד ולזרום איתם. אולם! ניתן וחשוב להתעלות מעל הירח והוסת ולחיות בשמחה. אישה לא צריכה להשלים עם מיגרנות, מצבי רוח או בצקות והיא הראשונה שצריכה לקחת אחריות על המצב, בו היא נמצאת. אני רק שמחה לסייע בדרך.

מהלך המחזור החודשי

בהנחה, כי כל נקודות הייצוג של אברי הגוף נמצאים בכף הרגל, נוכל לטפל נקודתית באברי הגוף, לפי מערכות הגוף השונות של האישה, בכל אחד מהשלבים, במהלך המחזור החודשי. הטיפול יהיה שונה, בהתאם למצבה של המטופלת: אישה הרה תקבל טיפול שונה ממי שמבייצת וכן הלאה.. נוכל במהלך הטיפול לתת מענה לכל תופעות הלוואי והסימפטומים, למשל מיגרנות הנובעות משינויים הורמונאליים, בצקת הנובעת מהריון מתקדם, חוסר סבלנות הנובע מקבלת וסת, או חלומות ביעותים, שעלולים לתקוף בהריון. מהלך המחזור החודשי משפיע על תפקודה של האישה מבחינה פיזית, נפשית ורגשית ולכן יש לו השפעה גם על אופן הטיפול הרפלקסולוגי.

במהלך המחזור החודשי – בעת וסת, האישה כמכלול אבריה וגם כף הרגל שלה, רגישה יותר מאשר בדרך כלל. זו תקופה, בה הגוף משתחרר מההכנות שעשה, להיכנס להריון ומשחרר למעשה את רירית הרחם. זו תקופה של התנקות, הן בגוף והן מבחינה רגשית ונפשית וניתן לכך את הדעת, גם בטיפול. האישה יכולה לשחרר דפוסים קבועים ומחלות. הגוף עצמו פחות עיקש להחזיק במוכר והידוע ולכן כמטפלת, עלי לעזור לשחרר את כל הפסולת שהצטברה. נשים רבות, סובלות בעת הוסת: יש להן כאבים בבטן ובראש, רבות נוטלות כדורים להפחתת עוצמות הכאב.

הסבל, נובע כנראה מימים עברו, בהן אישה הייתה אמורה באמת לסבול, כאשר קיבלה וסת – זה הוכיח כי היא אינה הרה או פורייה ואנו סוחבות סבל זה לאורך גלגולי חיינו. ניתן לטפל בכך בביו-אנרגיה, על מנת להפסיק את מעגל הסבל. כיום, בעולם המודרני, כאשר הרפואה המערבית והמשלימה "לטובתנו", אין צורך לסבול כלל ואני בהחלט לא מדברת על שלל הכדורים לשיכוכי כאבים. אני מדברת על עלייה ברמת המודעות שלנו, קבלת הגוף, אהבה עצמית שלנו כנשים והבנה עמוקה שהווסת מוכיח שאנו פוריות, נשיות, יפות ומתוקות..עלינו לשמוח עם נשיותינו ולא לדאוג כל הזמן להכנסת הבטן, קניית ג'ינס במידה קטנה מידי, עקבים, איפור ומחשבות טורדניות, זה בא יחדיו..

כאשר נצליח לקבל עצמנו כנשים, ליהנות מתקופת ההתנקות של הוסת, ייעלמו אט אט כל תופעות הלוואי והסימפטומים המעיקים. ויותר מכך, נוכל להתחיל להשתמש בהם: אחרי תקופה ארוכה ללא מיגרנות בעת וסת, באם יצוץ כאב ראש נוכל לבחון ולאבחן את עצמנו: האם אנו לחוצות? מה מעיק? מטריד. מלחיץ? ממה עלי להפטר? מה עלי לשנות? כיצד אוכל להקל על עצמי? להכניס אור לחיי? שימחה לסובבים אותי? האם אני ממורמרת? יש לי מחשבות טורדניות? מה עלי לשנות?

כאשר אישה מגיעה לטיפול בעת וסת, במהלך המחזור החודשי, אני עוזרת לה להשתחרר מקיבעונות וחסימות בגופה ובנפשה. כיוון שהגוף מתנקה, זו הזדמנות נהדרת למעשה, לוותר על דפוסים הרסניים ולשחרר חסימות ותקיעויות, לכן נעבוד, דרך כפות הרגליים, על מערכות בגוף הקשורות לניקוז והובלה, כיוון שאלו יכולות לסייע לנו להוציא החוצה את הלכלוך שהצטבר. במהלך הטיפול, נעלה אותם למודעות בשיחה ובמגע ונשחרר אותן.

מערכת העיכול, הנשימה והשתן, מסייעות לנו בפינוי של פסולת ובהובלה בגוף. מדובר במערכות שמובילות חמצן, מזון ופסולת ועוזרות בבניית הגוף ובריקונו מחומרים שאינו זקוק להם יותר. לכן, בטיפול, ניתן דגש על מערכות אלו וניגע באיברים, שקשורים למערכות. לדוגמא: למערכת העיכול קשורים אברים כגון הקיבה או הפה, למערכת הנשימה – איבר הריאות ולמערכת השתן – הכליות. בטיפול כזה, הטכניקות בהן אשתמש יהיו של נענוע והנעת מפרקים בעוצמה גבוהה, כלפי חוץ. הכיוון חשוב מאד, כיוון שהאישה מנקה עצמה מפסולת שאגרה ולכן טיפול מפנים הגוף החוצה, יקל בתהליך ההתנקות. כמו כן, אתן דגש על אבר הרחם, כיוון שכל התהליך קורה בו.

בתקופה, שבין וסת לביוץ במהלך המחזור החודשי, מבשילה למעשה הביצית, באמצעות המערכת ההורמונאלית ומערכת הרבייה. חשוב בכל שלב ושלב, להבין את המקום בו נמצאת האישה – זה יסייע לנו, לטפל בה בצורה הוליסטית, כמכלול. זו תקופה של הבשלה וצמיחה עבור האישה ולכן הטיפול יהיה בכיוון פנימה ויחזק ויעודד אותה להטמיע ולשרש דפוסים ומעשים. נדגיש עבודה על הכליות, האבר שאחראי על מערכת הרבייה והשחלות, שם הביצית מתפתחת ונוצרת. חשוב לשוחח על דפוסי התנהגות, שברצוננו לקבע, לחזק ולשמר, לשוחח על יתרונות ועל תכונות טובות. נשים, שרוצות להיכנס להריון וגם נשים עם בעיות פוריות, צריכות בתקופה זו להכין עצמן לקראת קליטת הזרע טבעית או באמצעות הזרעה או הפריה ולכן עליהן להתחזק ולמלא עצמן בדברים טובים, אוכל מזין, מחמאות והרגשה נפלאה, עד כמה שניתן. טיפול זו גם דרך נפלאה.

בעת הביוץ במהלך המחזור החודשי , על האישה להיות רפויה ומשוחררת. זאת עושים ע"י ויתור על אגו ושליטה. לזוגות, שרוצים להיכנס להריון או לזוגות עם בעיות פוריות, אני מאד ממליצה על טיפול, ביום הביוץ, כי הטיפול מעודד הרפיה ונינוחות ויוצר אווירה רגועה. כך נקלטת האישה, בצורה הטובה ביותר. הטיפול, מלווה באווירה שקטה ושלווה, נרות, מוסיקה נעימה, שמנים ריחניים וקטורות. אני משלבת בתחילת הטיפול נשימות עמוקות, דמיון מודרך או מדיטציה למציאת השקט הפנימי – כל אלו, מאפשרים שקט פנימי עמוק.

במהלך המחזור החודשי בין ביוץ לוסת, המטופלת עשויה להיות בהריון ולכן נתייחס אליה ככזו, על מנת שלא לפגוע בה או בעובר (אלא אם ידוע לנו שהיא לוקחת גלולות ואינה רוצה ילדים כרגע ואז נטפל בה בהתאם למה שמפריע לה באותו רגע). נשתמש בטכניקות מרגיעות ומטעינות, בעוצמות נמוכות ועדינות. הטיפול יטעין וירגיע את המטופלת וכיוונו יהיה פנימה (כיוון הפוך מטיפול בווסת).

משלב זה במהלך המחזור החודשי , לא ניגע יותר במערכת ההורמונאלית ובמערכת הרבייה, כפי שהן באות לידי ביטוי בנקודות הייצוג שלהן בכף הרגל, ע"מ שלא להשפיע עליהן. המערכת ההורמונאלית, מכילה אברים שקשורים ליצור ושליטה בהורמונים כגון היפופיזה, בלוטת התריס וכו'.. , מערכת הרבייה מכילה את אברי המין, חצוצרות, שחלות וכו'.. הגוף יודע בדיוק מה לעשות ואינו זקוק לעזרתנו החיצונית. נוכל להטעין מערכות אלו אנרגטית ולחזק ולטפל ברייקי.

 

mail

סקרנו את האישה לפי התקופות שהיא עוברת במהלך המחזור החודשי: בווסת, בין וסת לביוץ, בביוץ,בין ביוץ לוסת ובהריון. בכל תקופה, במהלך המחזור החודשי, היא מתנהגת אחרת וחווה חוויות שונות. האישה מעניינת ודינאמית וכל רגע אצלה שונה ומיוחד. חשוב להצליח להפנים את היופי בשינויים ולזרום עם הנשיות. חשוב לאהוב את האישה על שינוייה הרבים והמגוונים, במהלך המחזור החודשי, אחרת נוצרות תקיעויות וחוסר שקט שעלולים להביא מחלות ומחשבות טורדניות. הטיפול הרפלקסולוגי, מסייע בקבלה עצמית ואהבה עצמית. ניתן באמצעות טיפול דרך כפות הרגליים ליצור איזון אנרגטי, בשבעת המרכזים האנרגטיים בגוף (צ'אקרות) ואז בתום הטיפול המטופלת חשה רגועה, שלווה, מאוזנת, מעט מרחפת אך עם רגליים יציבות על הקרקע. זו לעשה הסיבה שבגללה אני כל כך אוהבת את הרפלקסולוגיה: ניתן לרחף ולהתקרקע בו זמנית. לדעתי, זהו שילוב מנצח.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>