שלבים בהתפתחות הצלוליט

שלבים בהתפתחות הצלוליט
אסביר שלב שלב כיצד נוצר צלוליט

  1. השלבים בהתפתחות הצלוליט הינם – הידרדרות בכלי הדם (תפקידם להעביר מזון, חמצן ומים לרקמות הגוף) ובעיקר בשכבת הדרמיס: נוזלים מצטברים מחוץ לתאים, אך בשלב הראשון טרם ניתן להבחין בשינויים. הסימפטומים המאפיינים שלב זה הינם: בעיות בכלי דם, נזק לשכבת הדרמיס, הצטברות נוזלים לא מנוצלים, תאי שומן המתנפחים ומתקדמים לכיוון פני העור ושכבת אפידרמיס שהופכת להיות דקה יותר. בשלב זה, עלינו לחזק את התאים ורקמות החיבור בגוף ולהוסיף להם לחות.
  2. בהמשך, מצב הדרמיס ממשיך להידרדר: כלי הדם נדחפים הצידה וככל שתאי השומן נדחפים אל שטח פני העור, כאשר שצובטים את העור ניתן להבחין במרקם של קליפת תפוז, בדרגה נמוכה.
  3. בשלב הבא, ייצור הקולגן והאלסטין נפגע: רצועות סיביות מתחילות להקיף את תאי השומן ולעור מרקם מחוספס וגבשושי.

  4. קולגן
    = חלבון מבני, המעניק לעור ולרקמות נוספות חוזק ויציבות.

  5. אלסטין = הרקמה האלסטית בגוף, הגורמת לגמישותו.

    קולגן ואלסטין דומים במבנם ובתפקודם. בשלב זה, ניתן לחוש גושים קטנים מתחת לפני העור, יש רגישות וכאב ומרקם של קליפת תפוז. הבעיה אינה רק אסטטית אלא כבר מלווה בכאבים.

ככל שמזדקנים, לגוף פחות יכולות לנצל ביעילות את נוזליו: התאים שזקוקים ללחות, אינם יכולים לשמר את הנוזלים והם נחלשים ויעילותם פוחתת. הנוזלים יוצאים מגופנו או נותרים בין רקמות הגוף ויוצרים נפיחות בקרסוליים או בעפעפיים. למעשה, סילוק השומן והנוזלים העודפים אינו הפתרון לצלוליט, אלא בחינה כיצד מטפלים בנוזלים אלו ומוציאים אותם מהגוף בדרכים המקובלות. לכן ישנן נשים רזות עם סימני מתיחה או נשים ששותות הרבה ואינן סובלות מהתופעה.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>