צלוליט הצגת מקרים טיפוליים

מקרים טיפוליים

אציג מקרה טיפולי, בעילום פרטים מזהים. מטופלת, בת 26 שבאה במטרה להרזות, בעיה ממנה היא סובלת כל החיים, כך ציינה. במשקל 76 ק"ג ובהיקף בטן 105, מותניים 83, אגן 114 וכל ירך 70 ס"מ. כעבור חודש (בשבועיים הראשונים טיפלנו פעמיים בשבוע ולאחר מכן פעם בשבוע, כל טיפול שעה וחצי), היקף הבטן ירד ל99!!, מותניים 79.5, אגן 110 והירכיים נותרו אותו דבר. גם המשקל כמעט לא השתנה עדיין כי הפעילו הספורטיבית הפכה שומנים לשרירים ששוקלים יותר. לאחר עוד חודש המשקל החל לרדת, הבטן והמותניים נותרו אותו דבר, האגן ירד בעוד חצי ס"מ והירכיים ירדו כל אחת ב2.5 ס"מ כלומר סה"כ 5 ס"מ בהיקף הירכיים. וזו רק תחילת הדרך. עבדנו המון , על ספורט, מודעות למזון, ניהול יומן ועיסויים עמוקים באזורים הבעייתיים. אולם בעיקר עבדנו על הקשר שלה עם גברים, איך היא תופסת את עצמה, השיפוטיות והביקורתיות שלה לעצמה לעומת הקבלה שלה את כולם סביבה וקשר עמוק ולא בריא שהיה לה עם בחור אחד שהיה מאוד קשה לנתק. שאלות כמו איך את תופסת את עצמך? איך בחורה כ"כ מחוזרת בוחרת דווקא את מי שלא רוצה בה ומדוע? וכו'.. זהו טיפול עמוק ויסודי. העיסוי כואב בהתלה ולא קל ואף משאיר סימנים כחולים וכן החקירה של הנפש והנשמה קשות. אול זה מסקרן ומרתק זה המסע של החיים שלנו. גם אם הוא קשה השעורים בו מרתקים ומעניינים וניתן לחוות אותם בנעימים. וגם.. תעשו חישוב בכמה הצטמצמו ההיקפים!! אני ממש גאה בה. מטופלת מקסימה.

השילוב של ביו אנרגיה, רייקי, תמציות פרחי באך המותאמות אישית למטופלת, עיסוי אינטנסיבי עם שמנים ארומתרפיים מיוחדים להמסת שומנים וצלוליט, ועבודה רפלקסולוגית המותאמת אישית לכל אישה בהתאם למקור הבעיה שלה, מביאה תוצאות משמעותיות שאינן יוצרות תלות במטפל.

הצלוליט קשור לנשיות שלנו ולאופן בו אנו תופסות את עצמנו כנשים (כך גם אחרים תופסים אותנו… זה בגללנו מה שהם חושבים ומה שאנו מזמנות לעצמנו והגיע הזמן לקחת אחריות..).

הוא נובע מחוסר זרימת דם ולימפה וכל הסיבות שהזכרתי, אולם גם מהורמונים נשיים ומדפוסים שסיגלנו לעצמנו במטרה לחיות ולשרוד בעולם הזה כנשים. אם נצליח לחיות בהרגשה כי אנו אהובות ושוות, הצלוליט ילך ויפחת ואם נלווה זאת בפעילות גופנית ותזונה נבונה – הוא יעלם. ברור שפעולות אלו תתרומנה גם להרגשתנו הטובה. זו הבטחה. מילה (נוספת) לסיום: לצערי, ולשמחתי!, לחיות בהרגשה שאנו אהובות ושוות, זו עבודה שלנו בלבד! אם נצפה שירגישו כך בשבילנו נתאכזב בוודאות כי שמנו את תשומת הלב בחוץ, באחר ולא בנו, פנימה. להיות אהובות ושלמות מתחיל מבפנים, מה שנשדר לסביבה שלנו זה מה שנקבל ממנה בחזרה: גם במקום העבודה ועד בן זוגנו בבית. קדימה לעבודה. זה שווה.

בהצלחה

* המאמר נועד לספק אינפורמציה בלבד ואינו בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>