טיפול בצלוליט והצרת היקפים

טיפול בצלוליט, סימני מתיחה והצרת הקפים – לנשים בלבד:
ריפוי עצמי שנובע משינוי דפוסי התנהגות והרגלים

הדס - תמונות מטיפול 002

צלוליט יש לנשים בלבד. זו עוד אחת מהברכות שלנו. לגברים, גם אם הם שמנים מאוד – אין צלוליט. לכן, בחרתי להתייחס לנושא זה ולבחון אותו, בעיניים נשיות ומניסיוני עם מטופלות, בצורה הוליסטית המחברת את הגוף גם עם נפש, רגש, שכל ורוח. ריפוי עצמי שנובע משינוי דפוסי התנהגות והרגלים מאפשר עבודה עמוקה ויסודית מול הצלוליט. מטרתי במאמר, להבין ולאבחן את הגורמים לצלוליט, מעבר להסברים של הרפואה המערבית שאזכיר, המתייחסים לצלוליט כ"בעיה אסטטית", כך גם במכוני יופי, המטפלים ב"בעיה".ריפוי עצמי שנובע משינוי דפוסי התנהגות והרגלים הוא הדרך לטפל בכל המחלות שנקרות בדרכנו וכך גם בטיפולי צלוליט והצרת היקפים.

אתייחס לצלוליט ברוח הוליסטית, כסימפטום לדפוסי התנהגות וחשיבה נשיים לא מאוזנים, שהביאו את המטופלת לייצר אותו בתוכה. כן, אנחנו רק אנחנו אחראיות לזה..

אטפל בדפוסים אלו, ע"י העלאת רמת המודעות והאיזון, לגבי גורמים שונים בחיינו, שזימנו לעצמנו כבעיה העיקרית ואתן מענה נקודתי לסימפטומים, ע"י עיסוי עמוק ושימוש בשמנים ארומתרפיים. כשניפטר מהצלוליט, נרגיש נהדר והביטחון העצמי ישוב, אולם לא רק בשל דימוי הגוף החיצוני. שינוי הדפוסים ההרסניים שסיגלנו לעצמנו יתפוגג יחד עם הצלוליט ויביא הקלה עצומה ונעימה. זה שווה כמעט כמו להפטר מהצלוליט עצמו.

אני שמחה לתת  טיפים רבים וכלים מניסיוני ולחלוק את הידע שצברתי בנושא. מי שתרצה לטפל בעצמה תוכל לקבל כאן כלים רבים לעבודה. אשמח גם לעזור לכן פרטנית, לזהות ולאבחן את הדפוסים הספציפיים ולהוסיף טכניקות טיפוליות מגוונות, המותאמות אישית.

הראייה ההוליסטית

כל אישה היא שונה. כל אישה מתמודדת עם חוויות שונות, שזימנה לעצמה או עם אותן חוויות, באופן שונה וייחודי לה. אני באה לטפל באישה עצמה ולא בצלוליט. זוהי הראייה ההוליסטית. אתן דגש לסימפטומים של הצלוליט אולם כשנפטור את הבעיה מהיסוד הוא יעלם בכל מקרה. לכן, אני מתחילה את סדרת הטיפולים באבחון לפי כף הרגל, אבחון באמצעות בחירת תמציות של פרחי באך, פתיחות בקלפי מודעות, הנותנים ממד נוסף על מצבה של המטופלת בעת הטיפול ועשויים להעלות נקודות שלא חשבנו עליהם ושאלון על היחס של המטופלת לגופה, הכולל שאלות כגון: כיצד גורם לה הצלוליט לחוש או עד כמה תהייה מוכנה להקדיש על מנת לשפר את דימוי גופה. במידה וצריך, אוסיף ביו-אנרגיה או טכניקות נוספות לאבחון. בהמשך אני מחלקת חומר עיוני על צלוליט על מנת להגביר את הידע שקיים למטופלת בנושא. אני גם מחלקת רשימת משימות קבועה,לכל תקופת הטיפול. הצלוליט, לפי הראייה ההוליסטית, אינו קשור להשמנה, אלא לשומן. נתקלתי גם בבנות רזות מאוד עם צלוליט או סימני מתיחה, מה שמעיד כי מדובר בסימפטום לדפוס התנהגות וחשיבה מסוים, החוזר אצל נשים וקשור לדרך בה אני נתפסת, קודם כל בעיני עצמי כאישה. הראייה ההוליסטית משלבת למעשה את גופה של האישה עם מצבה הרגשי והנפשי מה שמאפשר הסתכלות על מכלול כל מרכיביה.

הפחתת הצלוליט והיפטרות ממנו

במהלך הטיפולים המטרה העיקרית היא הפחתת הצלוליט והיפטרות ממנו וכן למנוע ממנו להצטבר מלכתחילה להבא. גם כאן, כמו ברפואה הסינית, הכי טובה היא המניעה ולא הלחימה. נשים שבאות לטיפול, לומדות להפטר מהצלוליט, אולם חשוב אף יותר למנוע חזרתו בעתיד. זו בעיה גדולה בעולם השפע שלנו: רבות נלחמות עם דיאטות, אך שבות להשמין פעם אחר פעם. כאן הטיפול שונה מהיסוד ובסופו מאבדים קילוגרמים רבים וההיקפים מצטמצמים בכל מקרה. הפחתת הצלוליט והיפטרות ממנו הינה מטרה נעלה למטופלות אולם זוהי רק התוצאה הסופית וטיפול חשוב בסימפטומים. הדרך שעוברות המטופלות, קשורה להכרות עצמית עמוקה אמיצה ומסקרנת.

הצלוליט, הוא שומן הדוחס את העור למראה "קוטג'" או "קליפת תפוז", דימויים נוראיים ועמכן הסליחה. כבר מההגדרה אפשר להבין מה חשות נשים שיש להן צלוליט. להפחתת הצלוליט והיפטרות ממנו חשיבות עליונה בחייהן של הנשים שצברו ואגרו אותו במהלך השנים. ישנן סיבות רבות קונבנציונאליות, כיצד ומדוע הוא נוצר ויש גם ה"מאשימים" את הגנטיקה. אני אוהבת בד"כ ללכת יד ביד עם הרפואה המערבית, להכיל אותה, לתת מענה לסימפטומים (הקשים לעיתים), שהיא מייצרת ולא נגדה. אני לא נגד גנטיקה. להפך. אולם את דפוסי ההתנהגות, אנו לומדים קודם כל ממי שגידל אותנו, ע"י חיקוי. קיים פחד גדול אצל ילדים "לצאת דומים להורים", וזה קורה פעם אחר פעם..
יתכן שלצבור שומן דווקא סביב הבטן, בעודנו רזים, קשור למבנה גוף, אולם הדפוס של להיות מאוד רגישים, אינטואיטיביים, לקלוט המון מידע ולא להתעלם ממנו אלא להתרגש ממנו ולחוש אותו חזק, תוך אי שימת לב איך אנו מתנהלים מול הרגישות הזו ואולי לעיתים היא מנהלת אותנו ואנו רגשניים ולא רק רגישים.. – זה נרכש..

שומן, שנקלע במרווחים בין השרירים, במעטפת השרירים ובשכבת השומן התחתונה ושוקע באי אחידות, יוצר צלוליט. שקעים וגלים נוצרים בעור, כי מעטפת השרירים והמרווחים בין השרירים אינם אחידים בגובהם.העבודה של הפחתת הצלוליט והיפטרות ממנו היא פיזית מאד וקשורה לעיסוי אינטנסיבי, תזונה וספורט אך היא גם רגשית ונפשית.

צלוליט והחוסר יכולת להתפנות, הינו גורם להצטברות נוזלים, ההופכים לג'ל. השומן המצטבר אינו מצליח להשתחרר לאנרגיה בעת הצורך. לרב זרימת הדם לרקמה, בה נמצא הצלוליט, אינה טובה, מה שגורם להצטברות שומן תת עורי ולמראה גבשושי. כמו כן, לקויה זרימת נוזלי הלימפה.
בכך אני מטפלת בכמה אופנים:

10 פעולות מעולות שכדאי לעשות על מנת  להפטר מהצלוליט לתמיד!!!

 • שתייה: על המטופלת לשתות מים רבים. מים מנקים את הגוף מבפנים ובאמצעותם יכולים נוזלי הגוף והג'ל שהוזכר, להתפנות מהגוף, באופן טבעי.
 • ניהול יומן אוכל והקפדה על ארוחות סדירות ומאוזנות. הקפדה על הכנת ארוחת בוקר והקדשת זמן עבורה: הן להכנה והן לאכילה. מאפשרים יציאות סדירות ושוב, פינוי פסולת יעיל וטבעי של הגוף. מה  שקורה לנו זה בעיקבות היכן שהאנרגיה שלנו נימצאת!! השקעה בארוחת בוקר מסודרת טעימה ומזימה יעשה לכולנו רק טוב!! חשוב להקדיש לכך זמן: לחתוך ירקות טריים לאפשר זמן איכות עם עצמנו ולהזין את עצמנו באהבה!! לא פחות מכך..
 • מתן מידע לגבי תזונה לפי סוג דם. פעמים רבות או עובדים "פול גז בניוטרל", כי פשוט אין לנו את הידע המתאים. יש נשים שצריכות לצרוך בשר מידי יום ויש כאלו שלא. חשוב לדעת ולהתכוון בהתאם. זה מקל מאוד על כל התהליך. במרכז לריפוי טבעי עובדת גם נטורופטית שתשמח לייעץ!! אישית אני לא מאמינה במדידת כפיות של קוטג'.. יחד עם זאת, חשוב לאפשר לגוף מזון בריא מזין איכותי עשיר במינראלים וויטמינים.
 • שימוש בביו אנרגיה: אני מבקשת באמצעות ערבול אנרגטי שהנוזלים המיותרים והצלוליט יעזבו ויצאו מהגוף באופן טבעי.
 • יצירה: כתיבה, ציור, שיחה או כל כלי אחר באמצעותו יכולה המטופלת לפנות הצטברות עומסים נפשיים ורגשיים שנאגרו והיא חייבת לפרוק. חשוב להתנסות בריקוד והנעת האגן (למשל אימוני זומבה מניסיוני עם המטופלות ממש משתלב ניפלא). פעמים רבות הצלוליט מתרכז בעיקר באיזור האגן ולכן חשובה ההנעה של האיזור. בנוסף – האגן הינו איזור מאד נשי!! וכיוון שאנו עוסקות פה בעבודה הוליסטית – חשוב להניע אותו ולגרום לו לזוז!
 • ספורט: מאפשר פינוי ושחרור של עומסים ומחשבות ולכן מעודד פינוי ושחרור של הצלוליט. כמובן ספורט עוזר גם בהפיכת השומן לשרירים, גמישות פיזית ומחשבתית, סיבולת לב ריאה וחיזוק השרירים. כשרצים למשל, קשה לחשוב כי תשומת הלב היא בנשימה – זה כמעט כמו מדיטציה..
 • מדיטציה / דמיון מודרך: כלי לפינוי המחשבות וטרדות היומיום. גם טכניקה זו עשויה לסייע בשחרור הצלוליט החוצה מהגוף כי הוא (הגוף) לומד התנסות בטכניקה של שחרור.
 • רפלקסולוגיה: עבודה אינטנסיבית, לכיוון החוצה במערכת הדם והלימפה בפרט.
 • עיסוי מניע אינטנסיבי באזורים הבעייתיים עם שמנים ארומתרפיים מעולים
 • פילינג גוף המכיל שמנים איכותיים שתפקידו למעשה להניע את האזורים הבעייתיים, להזרים דם, לאפשר חילוף חומרים, להמיס עם השמנים את הצלוליט ולאפשר לעור חדש גמיש, חיוני ונעים להתהוות.

דיברתי גם על זרימת דם לקויה באזור בו מתרכז הצלוליט. הפתרון לכך, מבחינה הוליסטית פשוט עד לכדי מעצבן – עלינו לזרום, על מנת לאפשר זרימה. עושים זאת ע"י: הליכה, ריצה, ריקוד (ריקודי בטן מעולים להנעת אזור האגן), שימוש בחישוקים שמנענעים לאורך הגוף תוך התרכזות באזור האגן. גם זרימה בדרך בה אנו חיים ולא להיתקע על מחשבות טורדניות, לנתח כל פעולה האם היא טובה לנו או לא (היא פשוט פעולה – בלי טוב או רע..) ולא לשפוט!! שוב האם זה טוב לי או לא טוב לי.. לזרום זה לא להיתקע על משפט או בוויכוח להיות חכם ולא צודק (מעצבן..), אלא להמשיך הלאה ואולי אפילו להיות אופטימיים. לא לחשוב על העבר לחיות כאן ועכשיו ואף לעשות כמה תכנונים קטנים הלאה..

העיסוי

העיסוי שאני מבצעת נעשה באמצעות תערובת שמנים עשירה, המיועדת להילחם בשומן, בסימני מתיחה ובצלוליט. העיסוי עמוק ולעיתים כואב ומתרכז באזורים בעייתיים: ישבן, ירכיים, ידיים, בטן ואצל כל מטופלת זה אינדיבידואלי. העיסוי מגביר את זרימת הדם לאזור. ישנם מכונים המשתמשים במכשור. אני מעדיפה מגע של ידיים חזקות. העיסוי מעודד זרימת דם לאזור ודיברתי קודם כמה זרימת הדם חשובה להנעת הצלוליט, הלאה החוצה מהגוף..

אני תמיד אוהבת לעודד ולהסביר כי ניתן גם למנוע ולהילחם בצלוליט לבד. ניתן לקנות את תערובות השמנים לשריפת שומנים, לבצע עיסויים אינטנסיביים ולהתרכז בפעילות ספורטיבית וניהול יומן אוכל. אולם.. זה קשה. צריך משמעת גבוהה ויכולת התמדה ולא תמיד צריך לעשות הכול לבד.. בשביל זה יש מטפלים וחשוב לדעת להיעזר ובעיקר לפרגן לעצמנו עזרה. זהו אחד השעורים שלנו ללמוד כנשים חזקות, מבחינה הוליסטית. להרגיש שוות וראויות. תמיד.

 

4 thoughts on “טיפול בצלוליט והצרת היקפים

  • אליאן יקרה
   נעים להכיר
   תודה על הפירגון
   ניתראה בקרוב ושיהיה לנו המון הצלחה בדרך חדשה

   • מודה לאלוהים שהכרתי אותך הדס. לא רק בגלל התוצאות( בארבע טיפולים צלוליט קשה כבר איננה) אלא בגלל התובנות והאור. את מטפלת הוליסטית. עם כל כך הרבה כלים. ואני כמטפלת בעצמי, מתחברת לגמרי לגישת הטיפול שלך. גוף נפש נשמה. ממליצה על הדס בחום. יש הרבה מה ללמוד ממנה. ויש תוצאות!!!!

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>