טיפול בטחורים בראייה הוליסטית

טיפול בטחורים בראיה הוליסטית

אנו חיים בעולם מודרני – מהיר ועצבני. מי שרוצה להצליח צריך לעבוד מהר ואולי אף קשה, אך החיים מהירים..

במאמר זה אשפוך אור על נושא הטחורים שיתאים גם למטפלים קולגות שירצו להעשיר את הידע שלהם ואתן טיפים למטופלים וקוראים שסובלים מטחורים או פיסורה.

פי הטבעת, (ולכן גם טחורים ופיסורה) הם במערכת שקשורה למערכת העיכול ולכן כרפלקסולוגית אני עובדת על כל מערכת העיכול כפי שהיא משתקפת בכף הרגל

כיוון שמדובר בשריר טבעתי אני עובדת גם על כל מערכת השרירים הן בעיסוי והן ברפלקסולוגיה עם התמקדות בשרירים הטבעתיים.

עבודה עדינה ונקודתית (ממוקדת) בנקודת הייצוג של פי הטבעת בכף הרגל ולאורך כל עמוד השדרה.

מעבר לעבודה פיזית ניתן וכדאי לשלב גם עבודה רוחנית שכוללת הרפיה ונשימות לשרירים הטבעתיים- לשרירי הפה והלסת ובכלל לשרירי הפנים וכן לשרירים בעיניים, להרפות אותם לנשום אליהם, לתרגל כיוון והרפיה ולהתבונן בהם במצבי לחץ – מה קורה להם? כיצד הם מתנהלים ? וכיצד הם מנהלים אותנו..

טיפים מעשיים:

· חשוב להקל על היציאות ולכן שתיית שמן זית או שזיפים שהושרו לילה קודם חשובה

· כדאי לשמור על הגיינה גבוהה במיוחד, לנקות היטב את השירותים ולהקפיד על נטילת ידיים

· להישאר בשירותים רק את הזמן הנדרש לכך ולא יותר מכך

· להיות בהתבוננות בעת עשיית הצרכים כלומר לא להיכנס על מחשב, מכשיר סלולארי, עיתון או ספר לשירותים

· פעילות גופנית, להיות פעילים באופן כללי במהלך היום ולשבת פחות . לגבי פעילות גופנית עצה – חשוב שתהיה מתונה ולא קשה מידי וכשמתאמצים לשים לב אילו שרירים טבעתיים מתכווצים – אם עיניים, פי הטבעת, או פה מיד לנשום לשם עמוק להרפות ולשחרר ואף להפחית מאמץ. כדאי למצור ספורט שמתאים ביותר, עדיף לא שחיה כי בבריכות ציבוריות יש הרבה כלור, אקונומיקה וחיידקים שעלולים במקרה של טחורים המצב קשה לגרום לגירוי או גירוד. אם ריצה לשים לב לאנרגיה שהיא מעלה, להתבונן מעלה, ולהקפיד שכף הרגל פוגשת את המדרכה בעדינות. אין להתאמץ יותר מידי למשל על ידי הרמת משקולות זה רק יוצר עוד עומס על הטחורים והפיסורה ולכן כאמור לבחור את הפעילות הגופנית ברגישות ומחשבהולהתמיד!!!

· שתייה מרובה

· לשים לב להגיינה של הילדים, להקפיד על נטילת ידיים ולוודא שאין תולעים

· לשים לב לתזונה בריאה ומזינה ולאכול רק מה שמרגיש איכותי ובמקומות נקיים

· עוד על תזונה: להעלות את צריכת הסיבים התזונתיים, להפחית מזונות חריפים

· שילוב טיפול הוליסטי שלם הומאופטיה מאד יכול להקל וכן רפלקסולוגיה

איך אנו יכולים להקל על עצמנו?

בואו נבחן ונתבונן את סדר היום שלנו? ממה אנו נהנים? מה מלחיץ? מה הכי קשה? מה היינו שמחים לשנות והיכן ממש טוב לנו?

ננסה לערוך שינויים קלים באורח החיים על מנת לאפשר לנו לנהל נכון יותר את היום שלנו כך שיהיה מהנה יותר ופרודקטיבי ויחד עם זאת – מלחיץ פחות.

ההתיחסות לטחורים בראיה הוליסטית היא של סימפטום למשהו עמוק הרבה יותר ולא כאל המחלה עצמה. בואו נתבונן מה קדם לטחורים? מה היה שם שגרם להם לצאת וכך נילמד להחזיר אותם פנימה עם כוחות הריפוי של הגוף.

עוד חומר למחשבה:

הטחורים מייצגים שבירה וחציית גבולות הגוף, התפרצות החוצה. היכן אנו אינם שומרים על גבולות או האם הגדירו אותנו כך כשהיינו ילדים?

נשימה – חיזוק רצפת אגן גם אצל גברים!! חשובה והכרחית על מנת לשמור על האנרגיה מעלה ולהפחית צניחה של אברים פנימיים. נישמו עמוק ובנשיפה כווצו מעט את פי הטבעת והרגישו את האנרגיה עולה מעלה.

20130910-205943.jpg

20130910-205956.jpg

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>