הרצאה בנושא בדידות ושעמום

הרצאה

מציגה בפניכם את עיקרי ההרצאה על בדידות ושעמום. את ההרצאה אני מתבלת בהרבה דוגמאות וסיפורי מקרה, ממטופלים שפגשתי ואנשים שאירחתי, כמובן בעילום שם. ההרצאה נותנת כלים וטכניקות לחוש מלאות ושלמות ומאפשרת להבדיל בן בדידות ושעמום.

בדידות ושעמום

ההרצאה על בדידות ושעמום היא חלק מסדרת הרצאות בנושא מודעות ושליטה על המוח. בהרצאה, אני מגדירה אדם בודד כמי שאינו יכול להסתכל ולהתמודד עם עצמו ואז הוא תר אחרי אובייקטים חיצוניים או אנשים, במטרה להעסיק את מוחו ללא הרף. כשאין לו אנשים אחרים, או אובייקטים בסביבתו, אין מה שיעסיק לו את המוח והוא חש שעמום. התחושה של בדידות ושעמום מגיעה כאשר אנו מחכים שיקרה משהו וכלום לא קורה.
למעשה, ניתן לחוות כל רגש חיובי, למשל שימחה ואושר, ללא אובייקטים חיצוניים (כגון: מסיבת הפתעה, חופשה בקאריביים או עוגת שוקולד עם קצפת..), אלא על ידי התבוננות פנימה. ואכן, כשאנו בסיטואציה מהנה ולפתע קיבלנו ידיעה מרה מיד נעלמת ההנאה למרות שאנו עדיין באותה סיטואציה. כלומר – השליטה היא לגמרי מהמוח ללא קשר לסיטואציה המהנה…

P1310631 

בדידות לעומת לבדות

קיים הבדל עצום בן בדידות לעומת לבדות. בדידות, לעומת לבדות – חשים מתוך ריק. אפשר לחיות בזוג ועדיין לחוש בדידות לעומת לחיות לבד ולחוש מלאות ללא הרגשת בדידות. דבר אינו קבוע בעולמנו ולכן זו אשליה להתלות בחפצים או באנשים אחרים, על מנת לחפש ריגושים, עניין או מהות. הכול בסופו של דבר עוזב אותנו ואז מבחירה או מכורך צריך לחיות רק עם עצמנו בלבדות.  גם ביומיום, ישנם רגעים, שקורים רק כשאנחנו לבד עם עצמנו.

בדידות לעומת לבדות – אם אינך מצליח לחיות לבד, פירושו של דבר שאינך במנוחה עם עצמך ואז ניתן ללמוד ולהתנסות במספר טכניקות שיוצרות רוגע שקט ושלווה כמו מדיטציה, דמיון מודרך, טיפול הוליסטי כגון רפלקסולוגיה ועוד… זכור כי אהבה עצמית חשובה לנו מאד כי אנו חיים עם עצמנו אחרי הכל. גם מי שיש לו קהל רב בגלל במקצוע שבחר או בשל חברים רבים שאסף בדרכו עלול לחוש בדידות אפילו אם הוא אינו נימצא לבד. היופי בלבדות הינו להצליח להינות עם עצמנו ללא אביזרים או אנשים חיצוניים ולהיות שלמים.

הצעד הראשון הינו לזהות את הלבדות, לדעת לחוות אותה מידי יום.  מלבדות ניתן לגדול ולהתפתח והיא מאד מהנה. בזמן הלבדות אנחנו פשוט אנחנו – ולא אמא, אישה, רעיה, מטפלת, עוזרת, חברה, מורה, תלמידה ועוד.

אתה רק אתה!

זו משימה הביתה: לחיות את הלבדות שלנו מידי יום ולהיות רק אנחנו בלי תפקיד.

לכל אחד דרכים וטכניקות להתחזק מול עצמו ולחוש מלאות ושלמות. אחת הדרכים לחיזוק הלבדות ושחרור מהרגשת הבדידות כשהיא תוקפת היא להשתתף במדיטציה או לחוות טיפול הוליסטי או דמיון מודרך. מצרפת תמונות מערב מקסים שנערך אצלי ביורט, האוהל המונגולי בהוד השרון. במפגש זה חווינו מדיטציה אנרגטית הוליסטית לניקוי פנימי עמוק וחיזוק הרגשת המלאות. כשאנחנו במלאות אין מקום לעצבות או בדידות להיכנס פנימה.

P1310630P1310628P1310629

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>