הרצאה על מחשבות

מחשבותIMG_9292

למחשבות יש ויברציות, שמשפיעות על אווירה. מדובר במעיין תדר שמורגש ומשפיע – ויברציות כמו שיש לאור, לקול וכו'…

השוני בוויברציות הוא בכך שבמחשבות הוויברציות עוברות מהתת מודע אל המודע ובקולות, להבת נר, אור וכו'.. הוויברציות הן הפוכות: מהמודע אל התת מודע.
לכן לפי המחשבות שלנו קורים דברים : טובים או רעים.

 

מחשבות על מישהו

קיים קשר מנטאלי שכאשר חושבים על מישהו מחשבה טובה או רעה – זה משפיע עליו. ככל שאנו מרוכזים יותר – כך תהייה למחשבה יותר השפעה על האדם עליו אנו חושבים. אם קיימות מחשבות על מישהו למשל קבוצת אנשים שחושבת על אדם אחד הוא ירגיש זאת חזק,כיוון שלקבוצה יש הרבה השפעה. כך גם במדיטציה או קבוצה שחווה יחד דמיון מודרך – להשפעה של הקבוצה עוצמה חזקה.

באותו אופן, רגשות כמו קנאה, שנאה או נקמה, שמשפיעות על האחר יכוונו חזרה כלפינו כמו עונש עתידי עבורנו כי אנו המייצרים של הקארמה הרעה. בהנחה ובהבנה כי כולנו אחד וקיים אני גבוה המשתף לכולנו תחושות או מחשבות על האחר יפגעו בנו בסופו של דבר. כי אני וזולתי אחד הם – "ואהבת לרעך כמוך".

תודעה חזקה וחיובית מסננת מחשבות שליליות או פגיעות פיזיות ומאפשרת הגנה מנטאלית כי יש לה אאורה חזקה שקשה לשבור. המחשבה חוזרת אל החושב שחשב עלי משהו רע, מבלי לפגוע בי כי התודעה שלי חזקה.

מחשבות שליליות

למחשבות שליליות השפעה רעה. וההפך. מחשבה רעה מחלישה את התודעה וגורמת לחוסר שקט. קיימת קרינה ושילוח של המחשבה הרעה על התודעה ולכן יש השפעה. מחשבות שליליות מפריעות לתודעה בכך שהן גורמות למערכת העצבים שלנו לפעול לפי המנגנון של Fight or Flight: מערכת העצבים חשה חוסר שקט או סכנה. מצב זה גורם לנו לחוש לחץ ומתח (כאילו סכנה מתקרבת).

מחשבות טובות

מחשבות טובות מחזקות את האאורה ואת התודעה.

חוזקה של האאורה שלנו תלוי בחוסן הבריאותי והנפשי שלנו ומושפע מאד ממחשבות טובות.

תודעה שהיא חלשה, עייפה או חסרת מנוחה חשה בשיכוך כאבה וברוגע, כאשר היא פוגשת בתודעה דומה לה.

כל דבר מושפע מהתודעה שלי ומקבל את הוויברציות של התודעה שלי. הכיסא שאני יושבת עליו, העט שאני מחזיקה וכו'… אם יגיע אדם אחר ויגע בכיסא או בעט הוא יחוש גם או יהיה מושפע מהוויברציות שאני שידרתי (למשל הייתי מאוד רגועה כשישבתי על הכיסא או עצבנית וכועסת).

לכן, חשוב לחשוב את המחשבות שלנו בצורה חיובית, להיות מודעים למחשבות טובות ולמחשבות שליליות שחולפות לנו בראש וכמו כן להשתמש במדיטציה לתודעה חזקה וטהורה ושליטה על המוח.

3 thoughts on “הרצאה על מחשבות

  1. ציינת שיש חשיבות רבה לריכוז על השפעת המחשבה, וגם ממאמר זה וממארים נוספים שקראתי בעניין יש קשר בין הדרך שמנסים לחוש משהו ויזואלית לכוח המחשבה..,
    ובקשר לעניין הזה יש לי בעיית קשב וריכוז רצינית, קשה לי מאוד להתרכז, במיוחד במשהו ספציפי ולאורך זמן.., המחשבות שלי תמיד בורחות, לכן התרגילים שציינת במאמר בלתי אפשריים בשבילי, אודה לך אם תוכלי להסביר אם את מבינה בקשר הזה בין ריכוז לכוח המחשבה החיובית, ואם יש לך ידע מה אפשר לעשות..

    • מאמינה שמדיטציה היא הפתרון, השקטת המיינד ו"אילוף" לשקט. זה קשה אבל אפשרי ומתגמל, בהצלחה!!

  2. ציינת שיש חשיבות רבה לריכוז על השפעת המחשבה, וגם ממאמר זה וממארים נוספים שקראתי בעניין יש קשר בין הדרך שמנסים לחוש משהו ויזואלית לכוח המחשבה..,
    ובקשר לעניין הזה יש לי בעיית קשב וריכוז רצינית, קשה לי מאוד להתרכז, במיוחד במשהו ספציפי ולאורך זמן.., המחשבות שלי תמיד בורחות, לכן התרגילים שציינת במאמר בלתי אפשריים בשבילי, אודה לך אם תוכלי להסביר אם את מבינה בקשר הזה בין ריכוז לכוח המחשבה החיובית, ואם יש לך ידע מה אפשר לעשות..

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>