מה הנחה אותי לכתוב את הספר – מאנטרות ודמיון מודרך להורים ולילדים

בספר מאנטרות ודמיון מודרך להורים ולילדים אפשר להכין את התינוק לשן הראשונה ולחוויות של גדילה, שינוי והתבגרות, בשקט ובנועם. אני מאמינה במניעה, זו התרופה הטובה ביותר. יש מחלות שחשוב שהרך הנולד יעבור – הן מפתחות את מערכת החיסון והזיכרון החיסוני ומאפשרות גם חוסן פנימי. הספר נותן כלים לגוף ולנפש, כיצד לחוות ולהתמודד עם גדילה ומזכיר, כי כל חוויה טומנת בחובה את הדרך להתמודד עימה.

 

רשימת המסעות – דמיון מודרך – מתוך הספר:

מאנטרות ודמיון מודרך להורים ולילדים

עם ילדים ובכלל בחיים, הכי חשוב להיות נוכחים: לא לתכנן או לחשוב על מחר, להכין רשימות או לעסוק בכל מיני פעילויות, תוך כדי טיפול והרדמת הילד. הביטו בפלא – פאר יצירתנו. איך אין זמן אליו פתאום… אמהות: כיווץ ריצפת אגן בעת נשיפה, להכניס בטן ולמצוא את המרכז שלנו. שם השקט. נשימה עמוקה! אז בלי נייד על שקט, פיצה בדרך, תוכנית טלוויזיה שמיד מתחילה או מחשבות על המחר. רק להיות נוכחים עם הקסם שלנו, בריכוז ובשמחה.

בשיר "ערב מול גלעד", כתבה לאה גולדברג: "זו השעה המרגיעה, בה נרדמים הילדים…" השעה בה משכיבים את הילד לישון היא שעה קסומה, מיוחדת ונעימה. לעיתים, היא חסרת מנוחה ומלחיצה. הייתי רוצה שירדו אלי מהשמיים מילות הקסם, שכשמקריאים אותן, הילד נרדם שליו. אולם לצערי, אין להם את זה שם למעלה.. אין ברירה. עלינו למצוא את השלווה בפנים.

שנייה לפני שמתחילים.. פיסקה קצרה על טלוויזיה: נכון! ילדים בוהים שקטים מול המסך וזה מאפשר לנו פנאי יקר מפז. הילד כביכול לומד, צופה, מתעניין וחווה, בעודנו יכולים לתפקד בבית (כלים, כביסה, אינטרנט, טלפונים, ארוחת ערב ועוד ועוד) אולם חשוב לי לאמר, כי מבחינה אנרגטית, הטלוויזיה שואבת אנרגיה ולמעשה "מוציאה את האוויר מהילד" ולכן גם מרדימה ו"מרגיעה" אותו. למעשה הוא שאוב לתוכה ולכן נראה שליו. זו לא שלוה, זה חוסר אנרגיה. גם כשהוא צופה בתוכנית מרגיעה עם מוסיקה עדינה – זה לא רוגע. אני לא פנאטית נגד טלוויזיה והמציאות לעיתים מחייבת להתכונן לפגישה או למהר לעבודה וגם יש תוכניות לימודיות אני מניחה, אולם חשוב שנבין שבאמצעות דמיון מודרך ומנטרות, ניתן באמתלהרגיע את הילד ולזמן אווירה נקייה, בריאה וייחודית שיוצרת שלווה קסומה. אנו מקנים לילד כלי למצוא שקט פנימי. טכניקה באמצעותה יוכל להרגיע את עצמו לבד, ללא תלות בדבר. יש לנו את הזכות ללמד את יקירנו באהבה כלי להגשמה אמיתית.

One thought on “מה הנחה אותי לכתוב את הספר – מאנטרות ודמיון מודרך להורים ולילדים

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>