ארוע ההשקה – פתיחת המרכז לריפוי טבעי בהוד השרון

תודה רבה שבאתם, פירגנתם וטעמתם – שימשיך כך!!

מאנטרות ודמיון מודרך להורים ולילדים כנסו ביוטיוב להציץ בהקדמה http://youtu.be/dCrTWEZnz84

 

הצצה בהקדמה של הספר

 

בבואי לכתוב את הספר מאנטרות ודמיון מודרך להורים ולילדים הונחתי לא פעם בידיעה הברורה כי בעולמנו ישנם כלים שיכולים להקל על החיים ולא תמיד נלמדים.
טכניקות כיצד למצוא את השקט מבפנים: שקט שאינו תלוי בדבר, כלים כיצד לחזק את עצמנו וביטחוננו ולשפר יכולות הן חברתיות או משפחתיות. אין צורך יותר שנגדל ורק אז ננסה להבין וללמוד כיצד העולם הזה פועל. ישנן תכונות מהותיות ומשמעותיות שנדרשת עבודת למידה על מנת לסגל אותן ולא תמיד הן מובנות בנו. אין צורך להשלים עם מחשבות טורדניות, חוסר שקט או פחדים המנהלים אותנו, כיום ניתן באמצעות דרכים פשוטות וטכניקות מסוימות להתמודד עם רגשות ועם נפשנו ובכך להביא לזרימה, הרמוניה והצלחה בחיים. ויפה שעה אחת קודם.

אני יודעת שניתן ללמד את הקטנים שלנו למצוא את השקט הפנימי ולהאמין שהם באמת מיוחדים. משפטים מחזקים כגון אתה רצוי, אהוב, אימא תמיד כאן, אני עוטפת אותך באהבה ובשמחה מגדילים את הביטחון העצמי ומשפרים את הרגשתנו הכללית. כאשר הם נאמרים מתוך כוונה כנה וללא ציניות הם מחזקים ומפקסים את תודעתנו. כיוון שאנו היחידים שאחראים על התודעה וזו אחראית על השתקפות המציאות – אנו בונים עתיד נעים ומוצלח ליקרים לנו מכל. אין ספק שכל תוכנית חסכון היא מבורכת גם, אין ספק שעלינו ללמד את ילדינו גם נימוסים, לשון ועוד .. רק בבקשה בואו לא נישכח לתת להם גם את הכלים לחוש אהובים, רצויים ומיוחדים.

בספר, אנו פוגשים מלכים, יוצאים למסעות במקומות יפים, חווים את הטבע עם שלל הריחות והצבעים ונהנים מהזדמנויות להנות יחד – הורים וילדים. כאשר דמיון מודרך מונחה על ידי ההורים שקרובים לילד ואוהבים אותו יש ערך מוסף עצום לחוויה כי היא הופכת לעשירה ואמיתית ובכך התת – מודע והמודע מתקרבים זה לזה ומושפעים זה מזה (בתנאי שההורה אינו ציני..)
אחת המטרות שלי הייתה להצליח ולהכניס את ה – "דמיון מודרך" הזה (שכולם מדברים עליו בחוגים ובסדנאות רוחניות), אלינו הביתה ולאפשר עבודה ומשחק בצוותא. לאפשר להורים להכיר כלי מחזק שאחראי על השתקפותה של המציאות מבעד לתודעה ולהעביר לילדנו מסרים של צמיחה וחיזוקים חיוביים.
ניתן להשתמש בדמיון מודרך ככלי לחיים. זה נפלא לדעתי שניתן להכירו לפעוטות היום ולאפשר להם להשתמש בו מתי שרק יצטרכו לאורך השנים. בספר אני מנחה הורים כיצד ללוות את ילדיהם עת בקיעת השיניים, כיצד לשוחח עם מערכת החיסון ולחזקה וכיצד להודיע לחיידקים שתפקידם תם ותודה רבה הם יכולים כעת ללכת.
מאחלת לכולנו לגדל את ילדינו עם המון נחת ואהבה ושיהיה רק טוב. הדס

 

כעת אתם מוזמנים להכנס לדמיון מודרך בהנחייתי מוקדש לאמהות ובנות – דמיון מודרך למקום שתמיד נעים לחזור ולשהות בו :)

מה הנחה אותי לכתוב את הספר – מאנטרות ודמיון מודרך להורים ולילדים

בספר מאנטרות ודמיון מודרך להורים ולילדים אפשר להכין את התינוק לשן הראשונה ולחוויות של גדילה, שינוי והתבגרות, בשקט ובנועם. אני מאמינה במניעה, זו התרופה הטובה ביותר. יש מחלות שחשוב שהרך הנולד יעבור – הן מפתחות את מערכת החיסון והזיכרון החיסוני ומאפשרות גם חוסן פנימי. הספר נותן כלים לגוף ולנפש, כיצד לחוות ולהתמודד עם גדילה ומזכיר, כי כל חוויה טומנת בחובה את הדרך להתמודד עימה.

 

רשימת המסעות – דמיון מודרך – מתוך הספר:

מאנטרות ודמיון מודרך להורים ולילדים

עם ילדים ובכלל בחיים, הכי חשוב להיות נוכחים: לא לתכנן או לחשוב על מחר, להכין רשימות או לעסוק בכל מיני פעילויות, תוך כדי טיפול והרדמת הילד. הביטו בפלא – פאר יצירתנו. איך אין זמן אליו פתאום… אמהות: כיווץ ריצפת אגן בעת נשיפה, להכניס בטן ולמצוא את המרכז שלנו. שם השקט. נשימה עמוקה! אז בלי נייד על שקט, פיצה בדרך, תוכנית טלוויזיה שמיד מתחילה או מחשבות על המחר. רק להיות נוכחים עם הקסם שלנו, בריכוז ובשמחה.

בשיר "ערב מול גלעד", כתבה לאה גולדברג: "זו השעה המרגיעה, בה נרדמים הילדים…" השעה בה משכיבים את הילד לישון היא שעה קסומה, מיוחדת ונעימה. לעיתים, היא חסרת מנוחה ומלחיצה. הייתי רוצה שירדו אלי מהשמיים מילות הקסם, שכשמקריאים אותן, הילד נרדם שליו. אולם לצערי, אין להם את זה שם למעלה.. אין ברירה. עלינו למצוא את השלווה בפנים.

שנייה לפני שמתחילים.. פיסקה קצרה על טלוויזיה: נכון! ילדים בוהים שקטים מול המסך וזה מאפשר לנו פנאי יקר מפז. הילד כביכול לומד, צופה, מתעניין וחווה, בעודנו יכולים לתפקד בבית (כלים, כביסה, אינטרנט, טלפונים, ארוחת ערב ועוד ועוד) אולם חשוב לי לאמר, כי מבחינה אנרגטית, הטלוויזיה שואבת אנרגיה ולמעשה "מוציאה את האוויר מהילד" ולכן גם מרדימה ו"מרגיעה" אותו. למעשה הוא שאוב לתוכה ולכן נראה שליו. זו לא שלוה, זה חוסר אנרגיה. גם כשהוא צופה בתוכנית מרגיעה עם מוסיקה עדינה – זה לא רוגע. אני לא פנאטית נגד טלוויזיה והמציאות לעיתים מחייבת להתכונן לפגישה או למהר לעבודה וגם יש תוכניות לימודיות אני מניחה, אולם חשוב שנבין שבאמצעות דמיון מודרך ומנטרות, ניתן באמתלהרגיע את הילד ולזמן אווירה נקייה, בריאה וייחודית שיוצרת שלווה קסומה. אנו מקנים לילד כלי למצוא שקט פנימי. טכניקה באמצעותה יוכל להרגיע את עצמו לבד, ללא תלות בדבר. יש לנו את הזכות ללמד את יקירנו באהבה כלי להגשמה אמיתית.