מאנטרות ודמיון מודרך להורים ולילדים כנסו ביוטיוב להציץ בהקדמה http://youtu.be/dCrTWEZnz84

 

הצצה בהקדמה של הספר

 

בבואי לכתוב את הספר מאנטרות ודמיון מודרך להורים ולילדים הונחתי לא פעם בידיעה הברורה כי בעולמנו ישנם כלים שיכולים להקל על החיים ולא תמיד נלמדים.
טכניקות כיצד למצוא את השקט מבפנים: שקט שאינו תלוי בדבר, כלים כיצד לחזק את עצמנו וביטחוננו ולשפר יכולות הן חברתיות או משפחתיות. אין צורך יותר שנגדל ורק אז ננסה להבין וללמוד כיצד העולם הזה פועל. ישנן תכונות מהותיות ומשמעותיות שנדרשת עבודת למידה על מנת לסגל אותן ולא תמיד הן מובנות בנו. אין צורך להשלים עם מחשבות טורדניות, חוסר שקט או פחדים המנהלים אותנו, כיום ניתן באמצעות דרכים פשוטות וטכניקות מסוימות להתמודד עם רגשות ועם נפשנו ובכך להביא לזרימה, הרמוניה והצלחה בחיים. ויפה שעה אחת קודם.

אני יודעת שניתן ללמד את הקטנים שלנו למצוא את השקט הפנימי ולהאמין שהם באמת מיוחדים. משפטים מחזקים כגון אתה רצוי, אהוב, אימא תמיד כאן, אני עוטפת אותך באהבה ובשמחה מגדילים את הביטחון העצמי ומשפרים את הרגשתנו הכללית. כאשר הם נאמרים מתוך כוונה כנה וללא ציניות הם מחזקים ומפקסים את תודעתנו. כיוון שאנו היחידים שאחראים על התודעה וזו אחראית על השתקפות המציאות – אנו בונים עתיד נעים ומוצלח ליקרים לנו מכל. אין ספק שכל תוכנית חסכון היא מבורכת גם, אין ספק שעלינו ללמד את ילדינו גם נימוסים, לשון ועוד .. רק בבקשה בואו לא נישכח לתת להם גם את הכלים לחוש אהובים, רצויים ומיוחדים.

בספר, אנו פוגשים מלכים, יוצאים למסעות במקומות יפים, חווים את הטבע עם שלל הריחות והצבעים ונהנים מהזדמנויות להנות יחד – הורים וילדים. כאשר דמיון מודרך מונחה על ידי ההורים שקרובים לילד ואוהבים אותו יש ערך מוסף עצום לחוויה כי היא הופכת לעשירה ואמיתית ובכך התת – מודע והמודע מתקרבים זה לזה ומושפעים זה מזה (בתנאי שההורה אינו ציני..)
אחת המטרות שלי הייתה להצליח ולהכניס את ה – "דמיון מודרך" הזה (שכולם מדברים עליו בחוגים ובסדנאות רוחניות), אלינו הביתה ולאפשר עבודה ומשחק בצוותא. לאפשר להורים להכיר כלי מחזק שאחראי על השתקפותה של המציאות מבעד לתודעה ולהעביר לילדנו מסרים של צמיחה וחיזוקים חיוביים.
ניתן להשתמש בדמיון מודרך ככלי לחיים. זה נפלא לדעתי שניתן להכירו לפעוטות היום ולאפשר להם להשתמש בו מתי שרק יצטרכו לאורך השנים. בספר אני מנחה הורים כיצד ללוות את ילדיהם עת בקיעת השיניים, כיצד לשוחח עם מערכת החיסון ולחזקה וכיצד להודיע לחיידקים שתפקידם תם ותודה רבה הם יכולים כעת ללכת.
מאחלת לכולנו לגדל את ילדינו עם המון נחת ואהבה ושיהיה רק טוב. הדס

 

כעת אתם מוזמנים להכנס לדמיון מודרך בהנחייתי מוקדש לאמהות ובנות – דמיון מודרך למקום שתמיד נעים לחזור ולשהות בו :)

הקדמה לספר מאנטרות ודימיון מודרך להורים ולילדים

 

הצצה להקדמה של הספר

 

בימים אלו הוצאתי לאור את הספר מאנטרות ודימיון מודרך להורים ולילדים , המאפשר בניית תקשורת ייחודית ומקסימה עם הרך הנולד ולימוד כלים של שלווה רוחנית. בפוסט זה אני נותנת הצצה לפרק ההקדמה מתוך הספר, להנאתכם!

 

כוחות הריפוי נמצאים בתוכנו 60 עמודים של אור ואהבה

לקניה התקשר עכשיו 0523056509

הקדמה:

יש לנו קשר יחיד ומיוחד עם הילדים שלנו. דמיינו לכם, (הרי לכם תרגיל ראשון בדמיון מודרך..), שלתינוקות שלנו קשר למחשבתנו והם יכולים, בתבונתם המופלאה, להתבונן ולהבין כל מחשבה שלנו. די מפחיד. רק זה, עלול לעורר מחשבות מלחיצות.

על מה תינוקות חושבים? או חולמים? חקר המוח טרם הסתיים, בעת כתיבת שורות אלו וכיוון שתינוקות אינם משוחחים בשפתנו(הברורה לנו כ"כ), אין תשובות. האם הם חולמים על גלגולים קודמים? ממתי הם זוכרים? האם הם זוכרים את התקופה בה היו עוברים? הספר, בכל אופן, יסייע להשקיט את התודעה ולחזקה, לסלק מחשבות טורדניות ולהרחיק חרדות ופחדים. כך נוכל להיות הורים רגועים לילדים רגועים ואנשים שמחים.

כיצד פועלות התודעה והמחשבות שלנו? באמצעות דמיון מודרך, אוירה נעימה וקסומה, מדיטציה המלווה בהרבה אהבה, נוכל לנקות את התודעה מחרדות ופחדים, דאגות וחששות. לזרוע זרעי אושר ועונג, שימחה, שפע ואהבה בנו ובילדנו, מה שיחזק את ביטחוננו וביטחונם.

מטרת הספר – ליצור אווירה נעימה ונינוחה אצל ההורה, כי רק הורה רגוע יצליח להרגיע את ילדו. כך הילד יכנס לשינה רגוע ושליו ויגדל להיות שקט בתודעתו.

את המשך הקדמה – תוכלו לקרוא בתוך הספר

וקיים גם עותק דיגיטאלי שניתן לרכוש במחיר מוזל.

 

הרצאה בנושא בדידות ושעמום

הרצאה

מציגה בפניכם את עיקרי ההרצאה על בדידות ושעמום. את ההרצאה אני מתבלת בהרבה דוגמאות וסיפורי מקרה, ממטופלים שפגשתי ואנשים שאירחתי, כמובן בעילום שם. ההרצאה נותנת כלים וטכניקות לחוש מלאות ושלמות ומאפשרת להבדיל בן בדידות ושעמום.

בדידות ושעמום

ההרצאה על בדידות ושעמום היא חלק מסדרת הרצאות בנושא מודעות ושליטה על המוח. בהרצאה, אני מגדירה אדם בודד כמי שאינו יכול להסתכל ולהתמודד עם עצמו ואז הוא תר אחרי אובייקטים חיצוניים או אנשים, במטרה להעסיק את מוחו ללא הרף. כשאין לו אנשים אחרים, או אובייקטים בסביבתו, אין מה שיעסיק לו את המוח והוא חש שעמום. התחושה של בדידות ושעמום מגיעה כאשר אנו מחכים שיקרה משהו וכלום לא קורה.
למעשה, ניתן לחוות כל רגש חיובי, למשל שימחה ואושר, ללא אובייקטים חיצוניים (כגון: מסיבת הפתעה, חופשה בקאריביים או עוגת שוקולד עם קצפת..), אלא על ידי התבוננות פנימה. ואכן, כשאנו בסיטואציה מהנה ולפתע קיבלנו ידיעה מרה מיד נעלמת ההנאה למרות שאנו עדיין באותה סיטואציה. כלומר – השליטה היא לגמרי מהמוח ללא קשר לסיטואציה המהנה…

P1310631 

בדידות לעומת לבדות

קיים הבדל עצום בן בדידות לעומת לבדות. בדידות, לעומת לבדות – חשים מתוך ריק. אפשר לחיות בזוג ועדיין לחוש בדידות לעומת לחיות לבד ולחוש מלאות ללא הרגשת בדידות. דבר אינו קבוע בעולמנו ולכן זו אשליה להתלות בחפצים או באנשים אחרים, על מנת לחפש ריגושים, עניין או מהות. הכול בסופו של דבר עוזב אותנו ואז מבחירה או מכורך צריך לחיות רק עם עצמנו בלבדות.  גם ביומיום, ישנם רגעים, שקורים רק כשאנחנו לבד עם עצמנו.

בדידות לעומת לבדות – אם אינך מצליח לחיות לבד, פירושו של דבר שאינך במנוחה עם עצמך ואז ניתן ללמוד ולהתנסות במספר טכניקות שיוצרות רוגע שקט ושלווה כמו מדיטציה, דמיון מודרך, טיפול הוליסטי כגון רפלקסולוגיה ועוד… זכור כי אהבה עצמית חשובה לנו מאד כי אנו חיים עם עצמנו אחרי הכל. גם מי שיש לו קהל רב בגלל במקצוע שבחר או בשל חברים רבים שאסף בדרכו עלול לחוש בדידות אפילו אם הוא אינו נימצא לבד. היופי בלבדות הינו להצליח להינות עם עצמנו ללא אביזרים או אנשים חיצוניים ולהיות שלמים.

הצעד הראשון הינו לזהות את הלבדות, לדעת לחוות אותה מידי יום.  מלבדות ניתן לגדול ולהתפתח והיא מאד מהנה. בזמן הלבדות אנחנו פשוט אנחנו – ולא אמא, אישה, רעיה, מטפלת, עוזרת, חברה, מורה, תלמידה ועוד.

אתה רק אתה!

זו משימה הביתה: לחיות את הלבדות שלנו מידי יום ולהיות רק אנחנו בלי תפקיד.

לכל אחד דרכים וטכניקות להתחזק מול עצמו ולחוש מלאות ושלמות. אחת הדרכים לחיזוק הלבדות ושחרור מהרגשת הבדידות כשהיא תוקפת היא להשתתף במדיטציה או לחוות טיפול הוליסטי או דמיון מודרך. מצרפת תמונות מערב מקסים שנערך אצלי ביורט, האוהל המונגולי בהוד השרון. במפגש זה חווינו מדיטציה אנרגטית הוליסטית לניקוי פנימי עמוק וחיזוק הרגשת המלאות. כשאנחנו במלאות אין מקום לעצבות או בדידות להיכנס פנימה.

P1310630P1310628P1310629

ההתמכרות ללחץ

ישנם אנשים שמכורים להתעוררות והתרגשות שיש במצבי לחץ. על מנת להימנע מלחץ, יש להגביר את התגובה של המערכת הפרה- סימפתטית, ע"י הבאת רוגע למוח והרפיה של השרירים. אנשים אלו נמצאים כל הזמן בלחץ להספיק. "רודפים אחרי הזנב של עצמם". הגוף משחרר להם הורמונים של לחץ וזה הופך להיות המצב ה"רגיל" והטבעי שלהם. הם לא יכולים לנוח. הם יכולים פתאום לחוש תשישות ו"נפילת מתח" ולהתמוטט פיזית.

הסיבות למתח:

א. פסיכולוגי/ מנטאלי: כיצד אנו מגיבים למציאות ולאירועים שקורים סביבנו? איך אנו מסתכלים בכלליות על העולם ועל החיים. אם נקבל דברים ברגשות שליליים: כעס, פחד, שנאה, קנאה, נקמה או דאגה זה יגרום למתח. יש לקחת את החיים בגישה שכל מה שקורה – אנו יכולים לשאת. המצבים אינם גורמים למתח (קשים ככל שיהיו..), רק הגישה שלנו!!!!! אם נסתכל ונראה דברים באור חיובי – ל א נ ה י י ה ב מ ת ח !

ב. לחץ סביבתי: קשור לסביבה בה אנו חיים. חום גבוה, קור חזק, רעש, לחות, עשן, אבק, כימיקאלים מזיקים. אנשים מגיבים באופן שונה: יש מי שהגורמים הסביבתיים יפריעו לו יותר (לא יוכלו לחיות בסביבה כזו) ויש מי שפחות.

ג. לחץ פיזי: כל מה שקשור לגוף

ד. מאכלים שמעלים לחץ כגון:

clip_image00233_thumb_thumb_thumb_thumbסוכר לבן

clip_image00234_thumb_thumb_thumb_thumbמלח

clip_image00235_thumb_thumb_thumb_thumbקפה

clip_image00236_thumb_thumb_thumb_thumbתה

clip_image00237_thumb_thumb_thumb_thumbאלכוהול

clip_image00238_thumb_thumb_thumb_thumbסמים

clip_image00239_thumb_thumb_thumb_thumbמתוקים

clip_image00240_thumb_thumb_thumb_thumbקולה

clip_image00241_thumb_thumb_thumb_thumbחמוצים

clip_image00242_thumb_thumb_thumb_thumbחריפים

clip_image00243_thumb_thumb_thumb_thumbבשר

clip_image00244_thumb_thumb_thumb_thumbסיגריות

clip_image00245_thumb_thumb_thumb_thumbטבק

מאכלים או חומרים אלו, מפעילים את המכאניזם של הלחץ, ע"י המרצת מערכת העצבים הסימפתטית.

ה. נשימה לא נכונה: נשימה רעשנית, חלשה או מהירה

ו. יציבה/ עמידה לא נכונה: הדרך בה אנו יושבים, עומדים, הולכים וכו'.. אם נשב זקוף נחוש ביטחון עצמי.

ז. מחלות: מחלה כרונית מעידה על בעיה במערכת ולכן יוצרת מתח. דוגמא לבעיה במערכת זה למשל חוסר הסתכלות שלנו פנימה אל התודעה. המתח נוצר ממחשבה לא טובה שנוצרת במוח וגורמת לפחד, עצבות, עצבנות או דיכאון.

ח. דיבור רב: כשאנו מדברים – מערכת העצבים בפעולה: שרירים נעים. שעת דיבור שלמה מעייפת כמו חמש שעות של עבודה פיזית. ישנן יותר שרירים שעובדים בדיבור לעומת בעבודה פיזית. לכן, מדיטציות רבות ועבודה רוחנית נעשים בשקט בדרך כלל.

ט. מאמץ יתר: גורם לחוסר איזון בן המערכת הסימפתטית והפרה- סימפתטית ולכן גורם ללחץ.

בחן את עצמך: עד כמה אתה בלחץ?

ערב נחמד1

 

מצרפת לכם רשימה של סימנים פיזיים המעידים על מתח. בדקו את עצמכם ובהצלחה!!!

clip_image00220_thumb_thumb_thumb_th[1]ציפורניים חדות

clip_image00221_thumb_thumb_thumb_thאגרופים קפוצים

clip_image00222_thumb_thumb_thumb_th[2]לסת קפוצה

clip_image00223_thumb_thumb_thumb_th[2]נקישת שיניים בשינה

clip_image00224_thumb_thumb_thumb_th[1]מתח בשרירי הפנים (קמטים במצח)

clip_image00225_thumb_thumb_thumb_thנשימה רדודה או נשימה מבית החזה ולא מהבטן.

clip_image00226_thumb_thumb_thumb_th[1]מתח בשרירים: גב תחתון, צוואר, כתפיים, רגליים, זרועות ופנים

clip_image00227_thumb_thumb_thumb_th[2]בטן מצומקת/ חוסר תיאבון

clip_image00228_thumb_thumb_thumb_thאצבעות מקישות על שולחן או כיסא

clip_image00229_thumb_thumb_thumb_th[1]רגליים מקישות

clip_image00230_thumb_thumb_thumb_thזזים כשיושבים

clip_image00231_thumb_thumb_thumb_th[2]קימור כתפיים

clip_image00232_thumb_thumb_thumb_th[1] נאנחים

 

ערב

 

ערב מדיטציה

מזכירה לכם – פרגנו לעצמכם מרחב וזמן לריפוי עצמי טבעי

אשמח ללוות אתכם בדרך
מהדס

לחץ עולה: אבחון רפלקסולוגי של דפוסי התנהגות והרגלי חיים

פורסם ברפלקסוטון – עיתון לרפלקסולוגים, מטעם איגוד הרפלקסולוגים, מאמר שכתבתי בנושא אבחון רפלקסולוגי של דפוסי התנהגות והרגלי חיים בעולמנו השופע לחץ. מצרפת את הסריקה להנאתכם. קריאה נעימה ושיהיה רק טוב!!!

 

וזהו האוהל המונגולי – מרחב טיפולי נפלא

הרצאה בנושא טכניקות וכלים להירגע

_1

 • מדיטציה: תרגילים שגורמים למערכת הפרה- סימפתטית להשתלט ולכן מאט את כל פעילות הגוף.
 • תרגילי מתיחות: משחרר את היתפסות השרירים. שרירים שהיו קפוצים – נרפים.
 • תרגילי אירובי: תנועות מהירות. הגוף משחרר שרירים תפוסים וקפוצים. הוא מוציא את האנרגיה מהשרירים למשל על מנת לנוע קדימה (ריצה), משחרר אנדורפינים (משכך כאבים טבעי של הגוף), משחרר את התודעה.
 • מסג': השרירים נרפים וזה מביא לרפיון פיזי
 • אקופרסורה: נקודות לחיצה בידיים, רגליים ובפנים. באמצעות איזון אנרגיית הגוף – השרירים נרפים.
 • מים: מים חמים מרפים שרירים, למשל אמבטיה. מים קרים מרעננים, מרגיעים ומשככים כאבים למשל לצוף באגם.
 • "יוגה נידרה" – Yoga Nidra : שוכבים על הגב, הגוף פרוש והעיניים עצומות. חושבים בכל פעם על חלק אחר בגוף, מביאים לחלק זה של הגוף את התודעה ואז זורמת לשם אנרגיה חלק זה של הגוף מתנקה. ככל שחושבים חזק יותר, זורמת יותר אנרגיה והחלק מתנקה ממתח.
 • נשימות מלאות: יוצרות איזון במערכת והגוף והנפש נרגעים.

 

clip_image014_thumb_thumb_thumb_thumb_thumb

 • צחוק/ ריקוד/ ניעור ושחרור הגוף/ להתנדנד: כל הגוף זז וזה מכניס חיות.
 • דיאטה: יש מזון או חומרים שגורמים מתח (סוכם קודם), אכילה בשעות לא מסודרות, אכילת קומבינציות אוכל לא נכונה. יש לנקות את הגוף מרעלים, ע"י יוגה, נשימות, מדיטציה וכו'..
 • מוסיקה מרגיעה
 • טבע/ גינה- לנשום אויר נקי ולהסתכל ל השמיים הפתוחים.

 

משמעות החיים:

יש אנשים שחיים ללא משמעות, לפי עבודה שנקרית בדרכם. אין להם מוטיבציה והם נהיים עייפים. גם מי שמטייל או נודד ועובר בתים רבים ויבשות, תוהה בסופו של דבר לגבי משמעות החיים. התת מודע מתרחב כאשר מוותרים ועוזבים דברים. הסיבה לכך שאין משמעות היא כיוון שתת המודע אינו מפותח מספיק. המטרה בחיים היא להגדיל את רמת המודעות עד לרמה הגבוהה ביותר, שם יש משמעות כי הזהות שלנו ידועה ויש תשובות לכל השאלות. למרות כל השינויים בחיים- תת המודע נותר יציב ברמה הזו. מי שתת המודע שלו פתוח יותר – ישים לב יותר לאחרים, יעריך אותם, יוכל לעזור להם. זה מאפשר לנו להביט במציאות כפי שהיא ולא להמציא אותה. זה גם מאפשר שלום עם הטבע: לא תמיד אנו במרכז. המציאות נותרת כפי שהיא אך אנו רואים לפתע הכול שונה. מי שתת המודע שלו פחות מפותח משתמש הרבה במילה "אני". או "שלי". הוא מגדיר עצמו כ"אני…" או "אני לא …" ועם הזמן הוא חש יותר ויותר מבודד. העולם גדול עליו, הואר צריך להילחם. כשהוא נותן לאחר הוא מרגיש שחלק ממנו חסר.

מי שתת המודע שלו מפותח – זה נראה לו חסר טעם לחיות רק על מנת לעבוד.

~1